Kalendarz Wydarzeń

Mar
14
sob
Koncert Wilki Niebieska Trasa 2020 Finał @ Pl. Moniuszki 2B
Mar 14@18:00 – 19:45

 

Podczas koncertów Niebieskiej Trasy zespół Wilki postanowił przypomnieć swoim słuchaczom nagrania z kultowej płyty „Wilki”, która na stałe wpisała się do kanonu polskiej muzyki rockowej i okazała się bestsellerem, sprzedając ponad 220 tysięcy egzemplarzy. Grupa podczas ogólnopolskiego tour odwiedzi siedem miast, w których zagra wszystkie utwory z pierwszej płyty, w tym doskonale znane przeboje: „Son of The Blue Sky”, „Aborygen”, „Beniamin” czy „Eli Lama Sabachtani”. W drugiej części koncertów usłyszymy również kilka najważniejszych utworów z późniejszych etapów działalności zespołu.

Maj
10
nie
SOYKA Tryptyk Rzymski @ Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
Maj 10@18:00 – 19:30

„Tryptyk Rzymski ” to kompozycja Stanisława Sojki do poetyckiego utworu św. Jana Pawła II.W 2003 roku Stanisław Sojka postanowił uczcić 25-lecie pontyfikatu naszego papieża i wydał płytę z utworami, które skomponował do jego poematu.„Tryptyk” w formie koncertu po raz pierwszy wykonany został w obecności Jana Pawła II  4 listopada 2003 r. w Watykanie, na koncercie imieninowym dla Ojca Świętego, z udziałem ok. 7 tys. słuchaczy.Album z tym materiałem został nagrodzony statuetką Fryderyka za najlepsze wydawnictwo muzyczne 2003 roku z muzyką poetycką i zdobył status złotej płyty.

To wielkie muzyczne wydarzenie zaprezentowane będzie kieleckiej publiczności na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga 10 maja 2020 r., w przededniu obchodów 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Oprócz Stanisława Sojki w koncercie wezmą udział również muzycy, którzy są związani na co dzień z artystą, oraz poznański chór  „AFFABRE CONCINUI”, którego członkowie są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S. Stuligrosza i J. Kurczewskiego. Zespół zaśpiewał do tej pory ponad 1200 koncertów w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Płd., Liban, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Szkocja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy), zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Maj
17
nie
FISZ EMADE TWORZYWO @ Żeromskiego 12
Maj 17@18:00 – Maj 18@07:45

Po sukcesach ostatnich projektów, FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem „Radar”.

Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem; zarówno klasyczną  Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem.

Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to  „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski. Album jest dostępny w sprzedaży od 8 marca 2019r., a singlem promującym jest utwór „Dwa Ognie” który zadebiutował na podium listy przebojów radiowej Trójki.

 

Cze
27
sob
ROCK OF AGES @ Pl Moniuszki 2 B
Cze 27@15:30 – 21:30

 


27 czerwca Kieleckie Centrum Kultury. „ROCK OF AGES” ! widowisko z udziałem muzyków, tancerzy, wokalistów !
W spektaklu będzie można usłyszeć piosenki m.in.: Europe, Whitesnake, Journey, Twisted Sister, Foreigner, Bon Jovi!
W pierwszych minutach spektaklu, artyści śpiewają, że będzie „na grubo”. I słowa dotrzymują. Dają czadu! Jest „na grubo”. Ten spektakl, to prawdziwa rockowa jazda bez trzymanki, mocne rockowe uderzenie. Let’s rock!!…
Widowisko dozwolone od lat 18!