fbpx

SOYKA TRYPTYK RZYMSKI

Koncert przełożony na inny termin! Obecnie pracujemy nad nowym terminem koncertu, o czym Państwa poinformujemy w osobnych komunikatach.

„Tryptyk Rzymski ” to kompozycja Stanisława Sojki do poetyckiego utworu św. Jana Pawła II.W 2003 roku Stanisław Sojka postanowił uczcić 25-lecie pontyfikatu naszego papieża i wydał płytę z utworami, które skomponował do jego poematu.„Tryptyk” w formie koncertu po raz pierwszy wykonany został w obecności Jana Pawła II  4 listopada 2003 r. w Watykanie, na koncercie imieninowym dla Ojca Świętego, z udziałem ok. 7 tys. słuchaczy.Album z tym materiałem został nagrodzony statuetką Fryderyka za najlepsze wydawnictwo muzyczne 2003 roku z muzyką poetycką i zdobył status złotej płyty.

To wielkie muzyczne wydarzenie zaprezentowane będzie kieleckiej publiczności na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga 10 maja 2020 r., w przededniu obchodów 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Oprócz Stanisława Sojki w koncercie wezmą udział również muzycy, którzy są związani na co dzień z artystą, oraz poznański chór  „AFFABRE CONCINUI”, którego członkowie są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S. Stuligrosza i J. Kurczewskiego. Zespół zaśpiewał do tej pory ponad 1200 koncertów w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Płd., Liban, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Szkocja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy), zdobywając wiele nagród i wyróżnień.